Producent mebli od 1964 roku.
Historia naszej rodzinnej firmy.

szkice-mebli-karpinski-koza

od szkicu się zaczęło.

Werner Karpiński (1940-1998) rzemieślnik z wioski pod Dobrodzienia założył firmę, która wyspecjalizowała się w produkcji mebli drewnianych i fornirowanych. Jego największą uwagę przykuły meblościanki, witryny i biblioteki. Produkty już wtedy charakteryzowały się niebanalnym wzornictwem, funkcjonalnością oraz wytrwałością na lata. Ponadto meblościanki indywidualnie projektowane na wymiar były bogate w ręcznie rzeźbione rzeźby przez okolicznych rzeźbiarzy. 

Zdjęcie obok przedstawia ręczny szkic techniczny jednej z produkowanych dębowych meblościanek.

1963
Dyplom mistrzowski

Izba rzemieślnicza w Katowicach w roku 1963 przyznała tytuł mistrzowski Wernerowi Karpińskiemu, co umożliwiło wyszkolenie 96 ucznii stolarstwa w zagłębiu stolarskim Dobrodzień. Jako producent mebli drewnianych i rzeźbionych w archiwum znajduje się wiele dyplomów oraz podziękowań za uczsetnictwo w wystawach meblowych.

dyplom mistrzowski meble karpinski koza producent mebli stolarstwo rodzinna firma

pRODUCENT MEBLI sTYLOWYCH I RZEŹBIONYCH

Od samego początku Nasza firma skupiła się na produkcji mebli drewnianych, rzeźbionych, stylizowanych. Tak też pozostało do dnia dzisiejszego. Wraz z upływem lat i rozwojem technologii jak i dostępności produktów, tworzymy ekskluzywne kuchnie, drzwi i meble z najwyższej jakości materiałów. 

2015
rEALIZACJA SALI KONFERENCYJNEJ W NYSKIM MUZEUM

W 2015 wykonaliśmy jedną z naszych największych relaizacji, któtrą można użytkowac oraz podziwiac w Muzeum Nyskim. Sala ta jest miejscem obrad, spotkań i najażniejszych Konferencji. 

Więcej o tej realizacji przeczytasz tutaj

Meble do sali konferencyjnej Nyskiego Muzeum- realizacja mebli drewnianych, ekskluzywnych. Duży stół do sali konferencyjnej ułozony w U z wygodnymi, włoskimi krzesłami idelanymi do biur, sal konferencyjnych, urzędów i sądów

2019
targi wnętrz w krakowie

W 2019 roku zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału na Karakowskich Targach Wnętrz. Były to również targi na których zaprezentowaliśmy nasz nowy, zmieniony logotyp. 

Aż po dziś dzień

Misja rodzinnej marki meblowej

W tym momencie firma zarządzana jest przez drugie i trzecie pokolenie. A misją jest, kontynuacja rzemieślniczego podejscia do pięknych, stylizowanych mebli. Pomimo cieżkiej i pracochłonnej obróbki stawiamy na efekt, jakość oraz zadowolenie klientów.