Czym się zajmujemy

Producent mebli na wymiar klasycznych i nowoczesnych. Meble drewniane w szerokiej ofercie mebli do sypialni, garderoby, meble kuchenne.

 

Kontakt

ZADZWOŃ   +48 888 273 297

NAPISZ         BIURO@MEBLEKARPINSKIKOZA.PL

ODWIEDŹ    46-380 dOBRODZIEŃ

UL. WOJSKA POLSKIEGO 41

Najlepsze sofy z funkcją spania- jak wybrać sofę z funkcją spania?

Sofa z funkcją spania

Funkcja spania w tapicerkach. Wersalki, narożniki, sofy oraz seszlągi, które cieszą się coraz większą popularnością, są jednymi z najczęściej używanych mebli w domu. Właśnie one w dobie minimalizmu i multifunkcjonalności pełnią rolę sofy, a zarazem łóżka. W tym celu przygotowaliśmy dla Was szeroką ofertę mebli, dzięki którym wyposażycie małą przestrzeń w bardzo efektywny i ergonomiczny sposób.

Od czego zacząć? Jak dobrze przygotować się do zakupu sofy tudzież narożnika z funkcją spania?

Przestrzeń naszego mieszkania, domu lubi płatać nam figle. Na pewno nie raz się o tym przekonaliście, konfrontując rzeczywistość z pięknie wykonanym projektem, gdzie okno okazało się być trochę za nisko, a kontakty potrzebne są jednak w innym miejscu.

-Nie martwcie się, są sposoby, dzięki którym bez problemu poradzicie sobie z wyborem odpowiedniej kanapy i unikniecie kłopotów z jej ustawieniem.

Primo! Rozejrzyj się po pomieszczeniu, w którym masz zamiar umieścić kanapę. Warto w tym momencie zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy, takich jak:

  1.  Czy chcesz umieścić sofę naprzeciw ekranu telewizora oraz gdzie się będzie znajdował się telewizor ?
  2.  Zwróć uwagę, podczas wyboru sofy z rozkładaniem, ile masz miejsca na jej rozłożenie
  3.  Konstrukcja tapicerki- na nóżkach (8 cm, 10 cm) czy zabudowana do dołu ( ma to kluczowe znaczenie przy wyborze kanapy z funkcją spania)
  4.  Zdecyduj, czy zamierzasz wstawić ją do narożnika oraz czy ściany mają zachowany kąt prosty! To niezwykle istotne- Rogowa kanapa uwydatni nierówności i będzie wyglądać nieestetycznie.

Przyjrzyj się również Naszemu grafowi, który stworzyliśmy w celu prezentacji podstawowych funkcji sofy. Zostały w nim ujęte najważniejsze atrybuty, jeżeli jeszcze jakieś zastosowanie przychodzi Ci do głowy- Śmiało pisz w komentarzu !:)

Warunki jakie musi spełniać kanapa do salonu

 

 

Jakie to jest spanie codzienne De Lux? Najlepsza kanapa z funkcją spania codziennego.

Spanie codzienne De Lux, jak sama nazwa wskazuje to codzienne użytkowanie danej rzeczy, w tym wypadku sofy lub kanapy. Podczas wyboru wiemy jedno, TO MUSI BYĆ WYGODNE. Tak, nie ma nic gorszego od źle przespanej nocy, dla niektórych jest to sens życia. Funkcja spania codziennego w sofach i kanapach charakteryzuje się wyższym materacem, do 15 cm, który w naszej firmie możemy wykonać na zamówienie “pod kręgosłup klienta”. Ponadto Funkcja spania codziennego daje nam oczekiwany komfort i stabilną powierzchnie spania.

Zalety sofy z funkcją spania codziennego.

  1. Dzięki pełnemu rozkładaniu domownicy lub goście nie absorbują tkaniny zewnętrznej mebla. W efekcie sofa w salonie dłużej zachowa swój nowy wygląd.
  2. Dobrze przespana noc- warunek konieczny!
  3. Szybkie rozkładanie.
  4. Brak różnicy poziomów-  cały obszar spania jest równy, śpimy na materacu, a nie połową na siedzisku i połową na materacu.

Jedyną wadą spania codziennego jest brak możliwości umieszczenia pościeli w miejscu rozkładania. Nie stanowi to jednak większego problemu ponieważ w momencie wyboru narożnika możemy jedną część użyć jako pojemnik na pościel lub dobrać pufę do kompletu z otwieranym siedziskiem.

 

sofa dwuosobowa z spaniem codziennym

 

zobacz również nowoczesne meble do salonu z kanapą: https://meblekarpinskikoza.pl/nowoczesne-meble-na-wysoki-polysk/

Sofa z funkcją spania okazjonalnego- Belini

Kanapa rozkładana z funkcją spania Belini może pełnić funkcje spania okazjonalnego oraz codziennego. Ponadto, w naszej ofercie stelaż funkcji spania jest drewniany. Oferuje to dużo lepszy komfort i trwałość. W zestawie otrzymują Państwo materac o wysokości 12 cm, z możliwością rozebrania pokrowca do prania. Aby zestaw był kompletny i komfortowy u nas zakupią Państwo lateksowe poduszki rehabilitacyjne firmy JANPOL.

Opisywana funkcja spania to inaczej zwany system belgijski. Jego mechanizm jest na tyle rozbudowany, że nadaje się prawie do każdej sofy lub narożnika. Co więcej belgijska funkcja spania sprawdza się w  wąskich sofach a nawet do foteli z funkcją spania. Wymaga ona spania wzdłuż zaś sam system rozkładania składa się z trzech części, kolejno opisanych na mechanizmie rozkładania.

klasyczna sofa pikowana z funkcja spania

Wersalka na wymiar- Prosta i wygodna funkcja spania.

Wersalka to idealny mebel wielofunkcyjny, którego początki sięgają lat 30. XX wieku. Mebel został wymyślony przez sycylijskiego imigranta Bernarda Castro w czasach kryzysu w Stanach Zjednoczonych. Krocząc za często powtarzanym przysłowiem, że potrzeba to matka wynalazków, wersalka stała się idealnym rozwiązaniem dla minimalistycznych przestrzeni o szerokim zastosowaniu. Ponadto wersalka pomimo funkcji spania posiada pojemnik na pościel. Więcej naszych wersalek na wymiar

nowoczesna wersalka z funkcją spania i rozkładaniem