Jakie pytania należy zadać sobie przed zakupem mebli?

Kolejny mebel w domu to nie kolejna rzecz, którą po pewnym czasie możemy wyrzucić. To element, który zajmnie Ci kawałek ścian, podłogi, będziesz musiał na niego patrzeć i go mijać. Warto więc dobrze przemyśleć takie aspekty jak zastosowanie, styl oraz funkcjonalność. O wymiarach nie wspomne, ponieważ są one kluczowe dla ergonomi oraz wyglądu.

Jako rodzinna firma z wieloletnim doświadczeniem staramy się wejść w przysłowiowe papciochy klienta. Celem jest poznania potrzeb i stylu klienta. Więc, pomimo coraz to bardziej orginalnych projektów i nowych kolekcji uważamy że należy zadać sobie zawsze kilka podstawowych pytań.

Jeśli planujesz zakup mebli na wymiar, bądź przymierzasz się do zaprojektowania ich, Ten wpis jest dla Ciebie! 🙂

Oto kilka pytań, które warto zadać sobie przed zakupem mebi lub wizytą u stolarza.

Jaki styl mebli odpowiada Tobie i Twojej przestrzeni ?

Musisz się dobrze zastanowić czy obecnie panujący styl Twojego wnętrza jest tym, w którym najlepiej się czujesz i chciałbyś go kontynułować. Jeżeli Twój styl jest odpowiednio zdefiniowany, warto przemycić powtarzalne elementy do mebli na indywidualne zamówienie. Mowa tutaj o kolorytyce, teksturach oraz dodatkach.

Jeżeli planujesz wymianę mebli kuchennych,warto zwrócić uwagę na to że styl jednego pomieszczenia, tym bardziej kuchni, wpłynie na wnętrze reszty pomieszczeń.

Jeżeli się nie boisz, pójść o krok dalej to poszukaj elementów łączących style lub przełamujące je. Sprobuj połączyć proste formy z elementami klasyki, dzieki temu zachowasz przytulne wnętrze o lekkim wyglądzie.

Nie zapomnij o odpowiedniej kolorytyce mebli na zamówienie. Często dany styl mebli określa właśnie kolorytyka.W naszej firmie zamówisz meble na wymiar i pod kolor, co na pewo ułatwi wybór mebli dla Twojego wnętrza.

Przykładowo, meble w stylu prowansalskim charakteryzują się jasnymi lub pastelowymi barwami.

Jakie jest przeznaczenie nowego mebla?

Czy to będzie kredens z miejscem na wyeksponowanie kolekcji porcelany, czy może komoda z szufladami na sztućce i obrusy?

Funkcja danego mebla ma ogromne znaczenie, ponieważ idzie za nią wiele czynników oraz gotowych wymiarów, które stawia nam ergonomia.

Nawet pewne dodatki oraz elementy konstrukcyjne mebli, dopasowały się do standardów, które nie warto przekraczać chodźby ze względu na koszty. Przykładowo, blaty kuchenne o głębokości 60 cm, 90 cm, 120 cm. Wysokość stołu w jadalni, wysokość szafek kuchennych z gotowym podziałem na szuflady tak aby uwzględniały wysokość mieszczących się w środku garnków i wiel wiele innych.

Pamiętaj również o sobie i swoich nawykach. Możesz umieścić stół przy ścianie, bo wymiaro będzie tam pasował ale może zdarzyć się tak, że wogóle nie wypijesz przy nim kawy ani nie zjesz obiadu, bo poprostu nie będzie odpowiadało Ci to miejsce.

Układ pomieszczenia i jego wymiar ?

Tutaj szczególnie istotna jest wysokość pomieszczenia. Aby meble wyglądały proporcjonalnie, to znaczy że meble do wysokich pomiesczeń powinny być odpowiednio przeskalowane.

PRZYKŁAD:

Standardowa witryna/ kredens ma wysokość 210, jest to dobry wymiar dla wnętrz o wymiarze 250 cm, 260 cm. Zaś idealny wymiar witryny/ kredensu dla pomieszczenia o wysokości 280 cm lub 300 cm to przynajmniej 240 cm. Ponadto bardzo ważna jest utrzymanie proporcji.

To na tyle. Te kilka podstawowych pytań na pewno ułatwią Ci stworzenie idealnego mebla lub zabudowy na wymiar. Ponadto współpraca z stolarzem stanie się łatwiejsza.