Jaki stół wybrać?- okrągły stół z dużym rozkładaniem, stół prostokątny a może stół na jednej nodze?

okrągły stół rozkładany na jednej nodze stożek, stół z blatem orzech amerykański, producent stołów na mebli

Stół do jadalni, stół do kuchni, stół roboczy, stół kreślarski i wiele innych rodzaj stołów przewija się przez nasze życie codzienne jak i zawodowe. Niezaprzeczalnie, stół to najważniejszy mebel w naszym domu. To przy nim spotykamy się aby omówić ważne kwestie, śpiewać sto lat, odrabiać lekcje, wspólnie spożywać posiłki etc. Tylko właśnie, jak powinniśmy dobrać TEN stół do TEGO wnętrza? Czym się kierować przy wyborze stołu?

Produkcją stołów zajmujemy się od ponad 25 lat. Jesteśmy bardzo elastyczni dla naszych klientów, przez to wykonujemy stoły na wymiar w dowolnej kolorystyce i często z najdziwniejszymi formami rozkładania. Wyspecjalizowaliśmy się również w produkcji okrągłych z rozkładaniem do 12 osób, w naszej ofercie znajdziesz również prostokątne stoły o bardzo dużym rozkładaniu jak i stoły konferencyjne.

Czytając ten wpis dowiesz się na co zwrócić uwagę przy wyborze stołu do jadalni oraz rodzaje? Kiedy stół może być rozkładany a kiedy nie? Jaki stół wybrać w przypadku małej przestrzeni? oraz jak obliczyć wielkość stołu do ilości osób.

Jak wybrać stół do swojego wnętrza?

Co powinniśmy wiedzieć zanim wybierzemy stół do swojego wnętrza?

W pierwszej kolejności musimy przeliczyć naszych domowników 😀 Następnie należy zastanowić się ile osób prócz naszych domowników przyjmujemy podczas świąt, urodzin oraz innych okoliczności. Proste prawda? lecimy dalej. Dla każdej osoby przymnij od 55 cm do 60 cm szerokości miejsca, to pomoże Ci określić wymiar stołu przed i po rozłożeniu.

Stół okrągły czy prostokątny? – wieczny dylemat

Okrągły stół zawsze zajmie więcej miejsca w naszym wnętrzu niż prostokątny, choćby ze względu na to że, prostokątny stół możemy dosunąć jednym bokiem do ściany, a okrągły stół to wymiar po średnicy a dojście do niego musi być z każdej strony. Ponadto, okrągły stół stojący, przyciśnięty do ściany nie wygląda zbyt dobrze, za to prostokątny, kwadratowy daje efekt zamierzonego zabiegu.

Stół na jednej nodze, stół na stożku lub stół na kolumnie- już nigdy nie będziesz siedział przy nodze stołu 🙂

Ilość rodzinnych imprez przekonała mnie że siedzenie z nogą od stołu między swoimi kolanami to nic wygodnego. Ponadto przy stole na jednej stopie, podstawie można umieścic więcej osób. Ta zależność sprawdza się przy okrągłych stołach na jednej podstawie jak i prostokątnych stołach na „płozie”.

Elegancja stołów na jednej nodze sięga wieku XIX gdzie królował styl Art-deco.

Okrągły stół do 12 osób? Jak to możliwe

Okrągły stół kojarzy nam się z pewnymi ograniczeniami, jednak nie w przypadku naszych okrąglych stołów. W naszej ofercie znajdziesz oraz ZAPROJEKTUJESZ okrągły stół z możliwością rozkładania do 12 osób. Na co dzień będziesz mógł użytkować go w standardowym wymiarze. Zaś po zamontowaniu wkładek według uznania, rozłożysz go na tyle ile chcesz. Okrągły stół z tak dużym rozkładaniem ma jeszcze jedną, ważną zaletę. Mianowicie po rozłożeniu otrzymujesz stół szeroki na 105 cm do 120 cm ( i więcej na zapytanie). Co w przypadku prostokątnych stołów jest wykonywane na zamówienie, za dopłatą i zajmuje na co dzień bardzo dużo miejsca.

Mam nadzieję że wpis na temat stołów na wymiar spełnił Twoje oczekiwania. Zaś informacje w nim zawarte będą dla Ciebie przydatne. Nie zapomnij zajrzeć do naszej zakładki z stołami. Każdy z naszych stołów może zostać zaprojektowany dla Ciebie indywidualnie. Wyślij nam linka z modelem, który Ci się spodobał, określ wymiar jak i kolorystykę a My wykonamy wycenę. Ponadto stoły do klienta wysyłane są w całości.